Co to jest sklep medyczny

Hurtownia medyczna to miejsce, w którym każda przychodnia ochrony zdrowia – od małych gabinetów, przez przychodnie, kończąc na jednostkach takich jak szpitale, ma możliwość zapewnić sobie niezbędne produkty i sprzęt, które używane muszą być w codziennej pracy z osobami potrzebującymi interwencji medycznej.

Odbiorcą towarów oferowanych przez hurtownie medyczne są nie tylko lekarze wszystkich z branż, jak i położne, psycholodzy, rehabilitanci, dentyści, ponad to również weterynarze. Wszystkich im hurtownia zaopatrzenia medycznego wspomaga w pracy zapewniając wysokiej klasy, świetne materiały dla ochrony zdrowia i specjalistyczne meble medyczne.

Co można znaleźć w hurtowni materiałów medycznych? Oferta obejmuje materiały i sprzęt z wielu różnych specjalności, jakie zawierają zarówno materiały dotyczące medycyny ogólnej, ale także środki dezynfekcyjne, akcesoria stomatologiczne, jak również sprzęt rehabilitacyjny i dla ratownictwa medycznego.

Centrum akcesoriów i sprzętu dla medycyny wspomaga również laboratoria medyczne, mając w ofercie dużą ilość różnorodnych odczynników i akcesoriów z tej dziedziny. Niektóre z marek, których produkty można znaleźć w ofercie to np. LP Italiana, Kima i Poch.

Hurtownie dla medycyny oferują produkty, które zaopatrują także centra rehabilitacji proponując stoły rehabilitacyjne, podnośniki rehabilitacyjne, produkty kinezyterapii oraz urządzenia pomocnicze dla niepełnosprawnych i inne.

Sekcja zajmująca się tematyką radiologii w hurtowni ma w ofercie zaopatrzenie gabinetów radiologicznych, aparaturę RTG, akcesoria, odczynniki, jak również wywoływarki diagnostyczne.

Z kolei akcesoria i asortyment stomatologiczny, jaki znajduje się w ofercie sklepu, to ponad osiem tysięcy produktów dedykowanym dla stomatologów, ortodontów i techników dentystycznych. Wszystkie produkty pochodzą od renomowanych firm, do których należy między innymi: Lascod, Polydentia, Voco. W ofercie znajduję się też firmy krajowe, twórcy takich produktów np. Poldent czy Chema.

Dostępne są produkty takie jak materiały stomatologiczne takie jak amalgamaty oraz cementy; materiały tymczasowe, leki, amalgamaty jak również wszelkiego rodzaju masy osłaniające czy akryle.

Zaprezentowany powyżej krótki zarys asortymentu centrum materiałów medycznych to jedynie niewielka część wszystkiego, co można znaleźć nie tylko w sklepach sprzedaży, jak i u przedstawicieli handlowych, i w sprzedaży online.

Zobacz

Hurtownia medyczna